Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
"Калуське лісове господарство"
Головна
Прес-служба >>
Доступ до публічної інформації >>
Історія лісгоспу
Структура управління
Інформація для громадськості
Напрямки діяльності >>
Продукція >>
Законодавство
Лісова сертифікація
Принцип 1
Принцип 2
Принцип 3
Принцип 4
Принцип 5
Принцип 7
Принцип 8
Принцип 9
Фотовернісаж
Контакти
Корисно знати
Профспілка


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів України



Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства



Український лісовод





Калуська районна державна адміністрація


Принцип 6

 

Оцінка впливу на навколишнє середовище

Лісогосподарська діяльність регулюється відповідними нормативно-правовими актами, процедурами, правилами та інструкціями, що регулюють, зокрема, проведення робіт пов’язаних із заготівлею деревини. Основними документами, якими керується підприємство при веденні лісозаготівельних робіт є “Правила рубок головного користування в лісах України”, “Правила рубок, пов’язаних з веденням лісового господарства, та інших рубок”.

Негативні впливи на навколишнє середовище, які можуть мати місце в процесі виробничої діяльності, загалом визначені. Найбільша увага при цьому приділена роботам, пов’язаним з заготівлею деревини.

Заготовлена деревина розпилюється на сортименти на лісосіці, чим мінімізуються відходи лісозаготівель. Практично вся заготовлена продукція вивозиться з лісосіки.

В нашому регіоні, де природне поновлення основних лісоутворюючихпорід проходить успішно, необхідно переходити від суцільнолісосічної форми господарювання до вибіркової, яка є наближеною до природи. Тому, з кожним роком по ДП «Калуський лісгосп» спостерігається тенденція до збільшення проведення рівномірно поступових рубок головного користування. Дані рубки проводять переважно в букових і ялицевих лісах. Рубки головного користування не проводяться в  лісах, які виконують захисні функції, наприклад в особливо цінних лісах. 

З метою недопущення або ж мінімізації негативних впливів на навколишнє середовище при виконанні лісогосподарських робіт, працівниками лісгоспу на кожну ділянку розробляються технологічні карти, які  регламентують порядок розробки лісосік. Виконання лісозаготівельних робіт планується та виконується у спосіб, який забезпечує максимальне природне поновлення лісу. Робітники та підрядники, які виконують роботи в лісі, ознайомлені з правилами та інструкціями.

Підприємство постійно здійснює оцінку можливого впливу лісогосподарських заходів на навколишнє природне середовище та проектує заходи з їх пом"якшення.

 Оцінка впливу на навколишнє природне середовище запланованої господарської діяльності 1fbcdc8878604b3.pdf

 Перелік видів рослин та тварин, занесених до Червоної книги України в межах території філії «Калуське лісове господарство»  be3ff6e3cb2312a.pdf

Програми навчань власного персоналута підрядників, а також інформування зацікавлених сторін задля запобігання збору, полювання чи відлову рідкісних та тих, що перебувають під загрозою на території філії "Калуське лісове господарство" c102566dc33e5a5.pdf

Державне підприємство "Калуське лісове господарство"
с. Вістова, Калуський район, вул, Мислівська 1
тел.: (03472) 93-3-81
e-mail: kalush@ifforestry.gov.ua
Розробка та підтримка