Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
"Калуське лісове господарство"
Головна
Прес-служба >>
Доступ до публічної інформації >>
Історія лісгоспу
Структура управління
Інформація для громадськості
Напрямки діяльності >>
Продукція >>
Законодавство
Лісова сертифікація
Принцип 1
Принцип 2
Принцип 3
Принцип 4
Принцип 5
Принцип 7
Принцип 8
Принцип 9
Фотовернісаж
Контакти
Корисно знати
Профспілка


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів УкраїниІвано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарстваУкраїнський лісовод

Калуська районна державна адміністрація


Принцип 6

 

Оцінка впливу на навколишнє середовище

Лісогосподарська діяльність регулюється відповідними нормативно-правовими актами, процедурами, правилами та інструкціями, що регулюють, зокрема, проведення робіт пов’язаних із заготівлею деревини. Основними документами, якими керується підприємство при веденні лісозаготівельних робіт є “Правила рубок головного користування в лісах України”, “Правила рубок, пов’язаних з веденням лісового господарства, та інших рубок”.

Негативні впливи на навколишнє середовище, які можуть мати місце в процесі виробничої діяльності, загалом визначені. Найбільша увага при цьому приділена роботам, пов’язаним з заготівлею деревини.

Заготовлена деревина розпилюється на сортименти на лісосіці, чим мінімізуються відходи лісозаготівель. Практично вся заготовлена продукція вивозиться з лісосіки.

В нашому регіоні, де природне поновлення основних лісоутворюючихпорід проходить успішно, необхідно переходити від суцільнолісосічної форми господарювання до вибіркової, яка є наближеною до природи. Тому, з кожним роком по ДП «Калуський лісгосп» спостерігається тенденція до збільшення проведення рівномірно поступових рубок головного користування. Дані рубки проводять переважно в букових і ялицевих лісах. Рубки головного користування не проводяться в  лісах, які виконують захисні функції, наприклад в особливо цінних лісах. 

З метою недопущення або ж мінімізації негативних впливів на навколишнє середовище при виконанні лісогосподарських робіт, працівниками лісгоспу на кожну ділянку розробляються технологічні карти, які  регламентують порядок розробки лісосік. Виконання лісозаготівельних робіт планується та виконується у спосіб, який забезпечує максимальне природне поновлення лісу. Робітники та підрядники, які виконують роботи в лісі, ознайомлені з правилами та інструкціями.

Підприємство постійно здійснює оцінку можливого впливу лісогосподарських заходів на навколишнє природне середовище та проектує заходи з їх пом"якшення.


Оцінка
 впливу на навколишнє природне середовище (ОВНС) запланованої господарської діяльності ДП «Калуський лісгосп» 
24fdc1ee0d91aa3.doc

 

 Перелік видів рослин та тварин, занесених до Червоної книги України в межах території ДП «Калуський лісгосп»  769587e1d5216bf.docx

 

 Ілюстрований перелік видів рослин та тварин, занесених до Червоної книги України в межах території ДП «Калуський лісгосп»  6cd5733d9b33bdd.docx

Державне підприємство "Калуське лісове господарство"
с. Вістова, Калуський район, вул, Мислівська 1
тел.: (03472) 93-3-81
e-mail: kalush@ifforestry.gov.ua
Розробка та підтримка