Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
"Калуське лісове господарство"
Головна
Прес-служба >>
Доступ до публічної інформації >>
Історія лісгоспу
Структура управління
Держзакупівлі
Напрямки діяльності >>
Лісогосподарська діяльність
Охорона та захист лісу
Лісокультурна діяльність
Шкільні лісництва
Фінансово-економічні показники
Рекреація
Природно-заповідний фонд
Нотатки мисливця
Продукція >>
Законодавство
Лісова сертифікація
Фотовернісаж
Контакти
Корисно знати
Профспілка


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів УкраїниІвано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарстваУкраїнський лісовод

Калуська районна державна адміністрація


Охорона праці

 

ОП 4.jpg

    Законодавство України про охорону праці становить систему взаємопов’язаних законодавчих і нормативно-правових актів, що регулюють правові відносини  в сфері реалізації державної політики стосовно правових, соціально - економічних, професійних, лікувальних  заходів та засобів, спрямованих на  збереження здоров’я і працездатності  людини  в процесі  роботи.

      

   Кожен рік по підприємству видається наказ про проведення курсового навчання з питань охорони праці і проводиться перевірка знань з питань охорони праці. Відповідно до положення «Про оперативний, адміністративно-громадський контроль» по ДП «Калуський лісгосп» проводиться оперативний адміністративно-громадський контроль 3-го рівня. 

На забезпечення вимог безпеки по охороні праці виділяються достатні кошти, що відповідає нормативним вимогам (0,5 % фонду оплати праці). Так в 2019 році загальні витрати становили 215,7 тис. грн.

Питання охорони праці регулярно розглядаються на засіданнях комісії та профкому ДП «Калуський лісгосп». Періодично проводяться виїзні семінар-наради по охороні праці.

ОП.jpg

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також для того, як створення й просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. 

Тема Всесвітнього дня охорони праці у 2020 році присвячена проблемі насильства і домагань на робочому місці, що є серйозною та постійною загрозою здоров’ю та безпеці працівників, а також продуктивності і репутації організації. Міжнародна організація здоров’я (ВООЗ) (World Health Organisation) відносить стрес до основних хвороб, небезпечних для здоров'я людини у XXI  столітті. Проблема стресу існує в багатьох країнах. Так, у Сполучених Штатах Америки 20% збитків, які виникають від плинності персоналу, прогулів, падіння продуктивності праці, породжені професійними неврозами і стресами. Американці наводять цифри збитків від стресових факторів: 500 мільйонів доларів на рік. 33% канадських працівників повідомили, що їм доводилося брати відгули за власний рахунок, оскільки вони відчувати себе виснаженими.

Тривожний показник сьогодення: більш ніж на 90% працівників визнають, що їх психологічний стан визначають саме результати роботи, а не внутрішні ресурси, такі як, наприклад, впевненість в собі.

За даними досліджень страхової компанії St.Paul Fire and Marine Insurance Co,  проблеми на роботі викликають захворювання частіше, ніж будь-які інші стресові фактори, такі як фінансові або сімейні проблеми. Стресовий вплив може стати і у багатьох випадках стає причинами виникнення небезпечних ситуацій, аварій і нещасних випадків на виробництві.

Як сформувати культуру управління стресом на робочому місці, чи потрібно боротися з ним, як мінімізувати його вплив, як створити сприятливі умови праці на робочому місці - відповіді на ці та інші запитання будуть сформульовані під час заходів з відзначення Всесвітнього дня охорони праці у цьому році.

Здоров’я наших працівників – це основне завдання адміністрації і профспілкового комітету нашого підприємства. Здорові люди - багата Держава.

Кожного року наші лісоруби демонструють свою вправність у володінні бензопилою та доводять, що саме вони гідні називатися найкращими. Обласні змагання вальників лісу проводяться Івано-Франківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, за підтримки Товариства лісівників України та за ініціативою Державного агентства лісових ресурсів України. На змагання запрошуються представники преси, телебачення та дилери найвідоміших фірм, виробників інструментів для заготівлі лісу та догляду за ним. Учасники змагаються у звалюванні дерева, обрізанні сучків, монтажі нового ланцюга, розкряжуванні стовбура комбінованим різом та на точність. Оскільки професія вальника лісу важка і небезпечна, тому основна мета змагань – популяризувати цю професію, донести до громадськості її важливість. Переможців нагородили грамотами, цінними подарунками і грошовими преміями. Переможці змагань представляли Івано-Франківщину на республіканських змаганнях.

Державне підприємство "Калуське лісове господарство"
с. Вістова, Калуський район, вул, Мислівська 1
тел.: (03472) 93-3-81
e-mail: kalush@ifforestry.gov.ua
Розробка та підтримка