Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
"Калуське лісове господарство"
Головна
Прес-служба >>
ЗМІ про нас
Доступ до публічної інформації >>
Історія лісгоспу
Структура управління
Інформація для громадськості
Напрямки діяльності >>
Продукція >>
Законодавство
Лісова сертифікація
Фотовернісаж
Контакти
Корисно знати
Профспілка


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів України



Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства



Український лісовод





Калуська районна державна адміністрація


Збережи первоцвіти

Назад Назад

Збережи первоцвіти

Коли ще на деревах немає листя, а сонячні промінчики безперешкодно потрапляють аж до самої землі, на світ з’являються перші весняні квіти – первоцвіти.
Серед усіх дикорослих рослин найуразливіші – саме ранньоквітучі види. Більшість з них мають дуже короткий вегетаційний період. За місяць-другий їм треба встигнути вирости, відцвісти, утворити насіння, зробити запас поживних речовин, відкласти його в корінні, бульбах, цибулинах до наступного року.

На данном изображении может находиться: растение, цветок, на улице и природа

Щороку на початку весни в Україні внаслідок незаконного збирання та продажу знищуються мільйони ранньоквітучих рослин. На ринках, вулицях та площах наших міст з’являються продавці перших квітів. На жаль, не всі усвідомлюють, якої непоправної шкоди завдано природі, адже ці види рослин є рідкісними або зникаючими.

Ранньоквітучі – єдине джерело живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, які захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти і всихати. Зривання первоцвітів наносить велику шкоду довкіллю. Це не дає можливості рослинам утворити насіння. Зірвати стеблину з трьома первоцвітами означає, що загинуло 45–60 насінин. І, як наслідок – відсутність нових квітів. Для того, щоб з насіння конвалії виросла доросла квітуча рослина, необхідно 7–8 років. Сам процес проростання насіння є тривалим і складним.

Продавати дикорослі рідкісні види рослин заборонено відповідно до ст. 9 Закону України «Про рослинний світ», Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» (ст. 88). У разі продажу «червонокнижних» рослин з порушника стягується компенсація за кожну рослину (від 37 до 62 грн) та накладається штраф (від 510 до 1700 грн) за факт продажу з конфіскацією рослин. Брандушка різнобарвна, підсніжники складчастий та білосніжний, цикламен Кузнецова, шафран Гейфелів – усі ці квіти занесені до Червоної книги України. Закликає берегти природну спадщину нашої країни!


Дата публікації: 28.02.2019   Кількість переглядів: 3944
Державне підприємство "Калуське лісове господарство"
с. Вістова, Калуський район, вул, Мислівська 1
тел.: (03472) 93-3-81
e-mail: kalush@ifforestry.gov.ua
Розробка та підтримка