Допоможемо птахам!
Пригріло сонечко, зійшов сніг і прийшла до нас довгоочікувана весна. Ознакою весни є приліт перелітних птахів. Життя людей нерозривно пов’язане з птахами. Птахів називають санітарами лісів, полів, садів. Вони знищують комах, поїдають насіння бур’янів, захищають природу від шкідників. За підрахунками вчених орнітологів ластівка за літо з’їдає близько мільйона шкідливих комах, кожний грак за день знищує до 400 шкідників. Зозуля може з’їсти за годину до сотні волохатих гусениць, яких не їдять інші птахи. Відомо, що сова знищує не менше тисячі гризунів щороку.
Більша частина птахів нашого краю є перелітними. З приходом весни вони повертаються на насиджені місця додому. Одними з перших повертаються із теплих країв на батьківщину шпаки. У березні прилітають хижі птахи шуліки, яких занесено до Червоної книги України. За ними слідом – мартини, дикі качки, білі лелеки. Наприкінці квітня прилітають ластівка і соловейко, останніми прилітають стрижі.
З метою збереження видового різноманіття та чисельності птахів, залучення уваги громадськості до охорони птахів в ДП «Калуський лісгосп» відбувається щорічний плановий захід «Зустрічі птахів», в рамках якого розвішується близько 70 шт. шпаківень.
Цього року за прогнозами синоптиків з п’ятниці 16 березня очікується значне похолодання, сніг та пониження температури до -12 градусів, яке буде тривати більше тижня.
Від таких кліматичних умов потерпають звірі, а ще більше птахи, які вже повернулися з вирію у рідні краї. Деякі з них опиняться на грані виживання. При низьких температурах, сніговому покриві та замерзлих водоймах птахи не в стані самостійно добути собі природні корми, які стають для них практично недоступними.А ще гірше, що на снігу їм не сховатися, він обмежує їхні маскувальні можливості, і їм важко уникати нападів хижаків.
Ще в гіршому становищі опиняться лелеки, дикі качки та гуси. Вони найбільше потребують кормів, тепла і захисту. Щоб вижити, вони змушені скупчуватись поблизу населених пунктів, збиватися у зграї в пошуках корму і захисту. В такій ситуації вони стають легкою здобиччю, як для хижаків, так і для браконьєрів. Людина, яка здатна в такій ситуації підняти руку на птахів, які опинилися в біді і потребують допомоги від людини, це вже навіть не браконьєр, а злочинець. Щоб цього не сталося, потрібно всією спільнотою зробити все можливе, щоб врятувати птахів рідного краю.
ДП "Калуський лісгосп" звертається до всіх користувачів мисливських угідь району та до всіх громадян, яким не байдужа доля перелітних птахів, залучитися до їхньої підгодівлі та охорони.
У додатку рекомендації орнітологів та науковців, як правильно годувати птахів.
|