Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
"Калуське лісове господарство"
Головна
Прес-служба >>
Новини
Доступ до публічної інформації >>
Історія лісгоспу
Структура управління
Держзакупівлі
Напрямки діяльності >>
Продукція >>
Законодавство
Лісова сертифікація >>
Фотовернісаж
Контакти
Корисно знати
Профспілка


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів УкраїниІвано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарстваУкраїнський лісовод

Калуська районна державна адміністрація


ЗМІ про нас

Результат пошуку зображень за запитом

Опубліковано 13 квіт. 2018 р.

Потрудились на славу! Учні Довпотівської школи долучилися до традиційної щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Під пильним наглядом лісівників діти поповнили лісовий фонд Войнилівського лісництва саджанцями дуба звичайного. Допомагали садити дерева представники влади, підприємці і, звичайно ж, наша знімальна група.

Відео за посиланням:  https://www.youtube.com/watch?v=lkU_Jq0JFS8  

razdelitel.gif

ВІКНА 

А

«Майбутнє лісу – у твоїх руках». На Калущині провели екологічну акцію.

Дата публікації: 2018.04.13 

Вчора, 12 квітня учні Довпотівської ЗОШ І-ІІ ст. долучилися до традиційної щорічної акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках». У заході взяли участь голова РДА Наталія Бабій і заступник голови райдержадміністрації Сергій Дудинець.

Під пильним наглядом лісівників учні школи поповнили лісовий фонд Войнилівського лісництва саджанцями дуба звичайного. Допомагали садити дерева представники районної влади, підприємці та лісники, інформують "Вікна".

За словами голови РДА Наталії Бабій, акція «Майбутнє лісу – у твоїх руках» має на меті підвищити інтерес бережливого ставлення до навколишнього природного середовища, збереження та примноження природної спадщини, формування екологічної свідомості та патріотизму, прагнення берегти рідну природу і країну. Акція покликана не лише озеленити в різних куточках нашу країну,  й крок за кроком долучати кожного українця до порятунку природи та особистого внеску в її розвиток.

razdelitel.gif

 

Результат пошуку зображень за запитом

Опубліковано 31 бер. 2017 р.
Акція "Посади дерево миру"

У Підмихайлі з’явилась алея миру. В рамках Всеукраїнської акції «Посади дерево миру» у селі відбулася висадка хвойних дерев різних порід. Зелені насадження ошатно розмістилися на території народного дому та поблизу могили Січових Стрільців.

https://youtu.be/6iS-p9X7B20

razdelitel.gif

Результат пошуку зображень за запитом  

Опубліковано 24 бер. 2017 р.
 
Учні Підмихайлівського НВК долучилися до традиційної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»

Потрудились і приємно провели час. Учні Підмихайлівського НВК долучилися до традиційної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Під пильним наглядом лісівників ДП "Калуський лісгосп", діти поповнили лісовий фонд Підмихайлівського лісництва сіянцями модрини. Подробиці знає Орися Попович.

https://youtu.be/7Q9sipLjkXM 

razdelitel.gif

Бережіть ліс від вогню!

Опубліковано: 2017.03.10 | Коментарів: 0 | Переглядів: 19

Ліс гостинно зустрічає всіх, хто шукає в ньому відпочинку, проте йому самому потрібна безкорислива допомога. Він не може сам захистити свої багатства або поставити лічильники. Таким “лічильником” повинна бути наша совість.
Особливо величезної шкоди лісам завдають лісові пожежі. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Основна причина їх виникнення — порушення протипожежних правил. У зв’язку з великою кількістю пожеж, пов’язаних зі спалюванням сухої трав’яної рослинності, лісівники закликають населення відмовитися від самовільних випалювань трави на сільськогосподарських угіддях, що часто стають причиною лісових пожеж. За кілька хвилин вогонь може знищити те, що виросло за кілька десятиліть. 

Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. При цьому горить лісова підстилка, верхній шар ґрунту, гинуть корисні комахи і мікроорганізми. 

У лісі, зокрема в суху погоду, слід суворо дотримуватися Правил пожежної безпеки. Багаття розкладати дозволяється лише у дозволених місцях. Ніколи не залишайте багаття без догляду! Коли потреба у вогні зникає, його необхідно погасити, заливаючи водою або закидаючи землею. 
Пам’ятайте, що джерелом пожежі в лісі може стати необережно кинутий сірник або недопалок. Небезпечною може бути і просякнута мастилом, бензином  чи  іншою паливно-мастильною речовиною ганчірка. А залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати, як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагорання лісових масивів.
Усі, хто буває в лісі, повинні знати правила гасіння пожежі. При виникненні низових пожеж вогонь збивають гілками листяних порід, засипають землею, заливають водою, плугами проводять мінералізовані смуги і таке інше. Щоб зупинити верхову пожежу, необхідно зробити протипожежний розрив. Якщо загасити вогонь власними силами неможливо, слід повідомити лісову, пожежну охорону, міліцію або найближчу сільську чи селищну раду.
Звертаємо увагу громадян на те, що тих, хто не дотримується Правил пожежної безпеки в лісах України, притягують до адміністративної відповідальності (ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
За порушення вимог пожежної безпеки в лісах на винних осіб накладають  штраф від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів, а на посадових осіб — від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Самовільне випалювання рослинності або її залишків тягнуть за собою штраф на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн.), а на посадових осіб — від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 грн.). Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць або інших таких насаджень вогнем чи іншим способом караються обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на такий самий термін. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
Звертаємося до всіх! Перебуваючи в лісі, дотримуйтеся Правил пожежної безпеки! Адже необережне поводження з вогнем може призвести до непоправного лиха! Не забувайте: пожежу легше попередити, ніж загасити!
Василь Демус,  директор ДП “Калуський лісгосп”

 razdelitel.gif

Акція "Майбутнє лісу - у твоїх руках" у селі Довпотів

Опубліковано 21 березня 2016 р.

21 березня, у день весняного рівнодення, у світі відзначають Міжнародний день лісу. Цей день вважається першим днем весни і символом нового життя та нових починань. Одинадцятий рік поспіль 21 березня працівники ДП "Калуське лісове господарство" проводять акцію під назвою "Майбутнє лісу – у твоїх руках". До акції залучають громадськість, представників влади, ветеранів праці і всіх, хто має бажання своїми руками висадити в лісі саджанець молодого довговічного дерева. Цьогоріч дерева висаджували у селі Довпотів Калуського району. А допомагали працівникам лісгоспу учні сільської школи, представники громадської організації об’єднання учасників бойових дій АТО Калущини, районної влади та ЗМІ. 
с.Довпотів, Калуський р-н. 21.03.2016 р.
(c) CiTiVi 2016

Відео можна переглянути за адресою: www.youtube.com/watch?v=J6NIoYDzTy0

razdelitel.gif

 

На Калущині садили ліс

  • 28 березня 2016 р.
фото.jpg 

З настанням весни у лісівників ДП "Калуський лісгосп" щороку починається «гаряча» пора - садіння лісу. Щоб привернути увагу громадськості та молоді до цього важливого процесу, вже не один рік поспіль проводиться Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу – у твоїх руках». Така акція об’єднала владу, громаду і школярів Калущини у благородній справі - відновлення лісових насаджень.

https://youtu.be/j7Z6zNVIoR8

razdelitel.gif

У районі ліс висаджують діти, влада і громада

Опубліковано: 2015.04.03 | Коментарів: 0 | Переглядів: 271

За вікном — весна, час нових подій, планів, роздумів. А для лісівників — ще й найінтенсивніший період року — лісовідновлення. Щоб привернути увагу людей до цього важливого процесу, вже десять років поспіль проводиться Всеукраїнська акція “Майбутнє лісу — у твоїх руках”. Організатором заходів у рамках акції на наших теренах, як і кожного року, є ДП “Калуське лісове господарство”. Минулої п’ятниці, 27 березня, висаджували дерева на території Войнилівського лісництва. Навчалися складній, але такій важливій справі і “Вісті Калущини”. Перед висаджуванням — інструктаж від лісників, і — до роботи.

 — На гектар згідно норм, — розповіла провідний інженер з лісових культур ДП “Калуське лісове господарство” Наталія Бордун, — висаджують 3 тисячі 333 дерева. На 1,5 га у Войнилівському лісництві, що підготували до заліснення, плануємо висадити 5 тисяч дерев: 3,5 тис. саджанців дуба і 1,5 тис. клена. 

Лісники знають, аби дерева прижилися, їх треба посадити за спеціальною схемою змішування: два ряди дубочків, ряд кленів. Між рядами — 3 метри. Висаджуємо кожен саджанець через метр. 
— Дерева, які росли на території Войнилівського лісництва до цього, ми зрубали. Ліс був спілий, — каже головний лісничий лісгоспу Василь Демус. — Йому було вже 105 років. Тож треба було засадити територію новими деревцями.
У відновленні лісових насаджень, окрім працівників лісництва, взяли участь жителі сіл, голова районної ради Василь Дзундза та голова Калуської райдержадміністрації Наталія Бабій. Очільники району впевнені — це дуже необхідна і благородна справа. 
— Акція дуже важлива, — каже Василь Дзундза. — І жителі сіл, котрі доєдналися до висаджування, роблять добру справу. Адже за кілька років на цьому місці, де ми висадили маленькі деревця, буде буяти новий ліс. Люди приходитимуть до нього, щоб назбирати ягід, грибів, відпочити. 8 років тому я, беручи участь у такій акції, висадив дерева у Вістові, поблизу контори дирекції лісгоспу, нині ці деревця вже сягають трьох метрів.
Вперше у такій акції взяла участь Наталія Бабій. Каже, у перспективі обов’язково приїжджатиме на місце, де посадила дуб — аби набратися сил, відпочити.
— Кожен у житті має посадити дерево, — зауважила Наталія Бабій. — Досі я садила тільки біля хати, дуже приємно посадити дерево в лісі. Тим більше, що дуб, напевно, моє найулюбленіше дерево. Він надає енергії, життєвих сил. 
Це — не останній захід Калуського лісгоспу. Адміністрація підприємства запланувала створити зелений “куточок” у Копанках — на честь Героя Небесної Сотні Ігоря Дмитріва. 
— Це буде міні-сквер, — розповів про плани директор ДП “Калуський лісгосп” Володимир Павлишин. — Фактично сквер буде в центрі села, поруч з пам’ятною плитою Ігорю Дмитріву. А загалом таке громадське озеленення — дуже корисне, оскільки привертає увагу людей до проблем лісу, навчає цінувати лісові насадження. 
24 березня висаджування дерев у рамках акції відбулося і на території Болохівського лісництва — висадили дерева після суцільної рубки на площі 1,5 га. До речі, до акції приєдналися і учні Зборянської ЗОШ (на фото).Тож майбутнє у лісу — у надійних руках! 
 

Автор Тетяна Федьків

razdelitel.gif

   Калуський лісгосп виготовляє ящики для гуманітарної допомоги військовим

Опубліковано: 2014.07.14 / Категорія: Соціум / Переглядів: 1043

Працівники ДП "Калуський лісгосп" помалювали міст у селі Яворівка та кілька в’їзних знаків на території району, а також виготовили 40 дерев’яних ящиків для доставки продукції у зону антитерористичної операції.

Про це йшлося на нараді у голови Калуської райдержадміністрації Миколи Жовніра, повідомили ”Вікнам” у прес-службі РДА.

Сьогодні планують відправити гуманітарну допомогу військовослужбовцям у зону антитерористичної операції.

Микола Жовнір повідомив, що днями надійшло доручення першого заступника голови ОДА Володимира Семка про збір продукції для визволених від терористів регіонів.

“Нам потрібно допомагати постраждалим. Ми живемо в єдиній Україні. Не так давно, після повені 2008 року, нам допомагали. В якій ми б не були економічній скруті, все ж таки ми повинні допомогти тим, хто цього потребує. Тим більше, що ці люди пережили війну”, — зазначив голова Калуської РДА.

 razdelitel.gif

“Майбутнє лісу — у твоїх руках”

Опубліковано: 2013.04.19 | Коментарів: 0 | Переглядів: 622

З настанням весни у лісівників щороку починається “гаряча” пора садіння лісу. Щоб привернути увагу громадськості та молоді до цього важливого процесу, вже не один рік поспіль проводиться Всеукраїнська акція “Майбутнє лісу — у твоїх руках”. Організаторами заходів у рамках цієї акції на наших теренах є ДП “Калуське лісове господарство”. Вже кілька років поспіль акція об’єднує владу, громаду і школярів у благородній справі відновлення лісових насаджень. Цьогорічний рік не є винятком.
Отож, акція відбулася 17 квітня у 27 кварталі Калуського лісництва. Загалом для висаджування на 1 гектарі 30 арів заготували понад 4 тисячі саджанців дуба і липи, заввишки 1 м 20 см (4-5-річні саджанці), які висадили на місці перерослих ялиць та старих дубів. До лісівників та ветеранів лісничої справи долучилися представники районної влади, громади та учні старших класів спецшколи-інтернату №1.

— Народження дитини — свято для кожної родини, сьогодні свято для лісівників та всіх людей — народження нового лісу, — прокоментував директор ДП “Калуський лісгосп” Володимир Павлишин. — Дехто може подумати, що такі акції є простою показовістю, оскільки ми запрошуємо владу і громаду, але насправді — це дуже корисна акція, оскільки привертає увагу людей до проблем лісу, навчає дітей цінувати лісові насадження. Окрім того, люди можуть побачити, що ми займаємося не лише вирубуванням, в чому нас часто звинувачують, а й, звісна річ, насадженням нових дерев.

Отож, перед висадженням — короткий інструктаж від професіоналів справи, і громада береться до роботи. Учні-старшокласники під наглядом лісівників із завзяттям і цікавістю включилися у роботу з відновлення лісових насаджень. Свої дуби посадили і голова районної ради Василь Дзундза та перший заступник голови РДА Федір Вовк.— Відома істина, що в своєму житті кожен має посадити дерево, збудувати хату та виховати сина, — прокоментував Василь Дзундза. — Ці діти, що сьогодні долучилися до акції, перший пункт зі списку вже виконали, а ще — навчилися правильно садити дерева, отож, зможуть це робити в майбутньому.У лісництві кажуть, що таке сусідство дубів і лип — дуже добре, адже дуби “тягнуться” за липами, котрі ростуть набагато швидше. Лісничий Володимир Тихан зауважує, що, зазвичай, приймається 97-98% посаджених саджанців і головне, 4-5-річні саджанці вже практично не потребують догляду.
Таке озеленення — не остання акція лісгоспу. Найближчим часом, як повідомила провідний інженер з лісових культур ДП “Калуське лісове господарство” Наталія Бордун, заплановане благодійне озеленення кількох соціальних об’єктів. Поки що до цього списку увійшла територія спецшколи-інтернату №1, Войнилівського дитсадка, та ін. Вже провели озеленення (висадили тризуб) біля символічної могили в с. Середнє.

razdelitel.gif

Державне підприємство "Калуське лісове господарство"
с. Вістова, Калуський район, вул, Мислівська 1
тел.: (03472) 93-3-81
e-mail: kalush@ifforestry.gov.ua
Розробка та підтримка