Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
"Калуське лісове господарство"
Головна
Прес-служба >>
ЗМІ про нас
Доступ до публічної інформації >>
Історія лісгоспу
Структура управління
Інформація для громадськості
Напрямки діяльності >>
Продукція >>
Законодавство
Лісова сертифікація
Фотовернісаж
Контакти
Корисно знати
Профспілка


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів УкраїниІвано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарстваУкраїнський лісовод

Калуська районна державна адміністрація


ІІ етап IV З'їзду лісівників України

Назад Назад

ІІ етап IV З'їзду лісівників України

14 березня 2019 року пройшов ІІ етап IV з’їзду лісівників України. Учасники обговорили стан реалізації рішень першого етапу з’їду, подальші кроки та напрями розвитку лісового господарства України. Нагадаємо, що метою скликання IV з’їду лісівників України, перший етап якого відбувся у вересні минулого року, стало опрацювання спільних рішень за участю фахівців лісового господарства, закордонних експертів, представників деревообробного сектору щодо подальшого функціонування та реформування лісового господарства на основі європейських стандартів та досвіду.

На жаль, після проведення першого етапу З’їзду далеко не всі рішення та вимоги були виконані та прийняті до уваги. Частково, за рахунок спеціального фонду Державного бюджету України, планується профінансувати лісогосподарські заходи на Півдні та Сході України. Верховна Рада України, Комітет податкової політики підтримали вимоги лісівників і законодавчо зменшили до 0,1 % податок на лісові землі. У той же час, тривогу викликає невиконання в повному обсязі Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017, який направлений на врегулювання питань розвитку лісового господарства.

У проекті Звернення ІІ етапу ІV З’їзду лісівників України йдеться про необхідність визначення стратегічного бачення держави щодо лісів та лісового господарства, пріоритетних функції та принципів державного управління лісами. Тому делегати З’їзду звертатимуться до Президента України з пропозицією щодо створення робочої групи при Президентові України з напрацювання національної лісової політики та відповідних законодавчих актів щодо неї.

У проекті також йдеться про звернення до Верховної Ради України з проханням терміново прийняти, як невідкладні, проекти Законів, зареєстровані у Верховній Раді та вчинити інші дії у відповідності до Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017:

1. «Про внесення змін до Лісового кодексу України (щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі)» № 8238 від 05.04.2018 для забезпечення формування Державного фонду розвитку лісового господарства.

2. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективного ведення лісового господарства та посилення охорони лісів» № 8241 від 05.04.2018. для забезпечення розподілу функцій та вдосконалення роботи лісової охорони та здійснення національної інвентаризації лісів.

Також пропонується відкликати законопроект № 10092 від 26.02.2019 про ринок деревини з метою його доопрацювання з урахуванням інтересів деревообробної та лісової галузей.

Також З’їзд лісівників планує звернутися до Уряду України з проханням:

1. Передбачити можливість додаткового фінансування лісового господарства на Півдні та Сході України за рахунок перегляду Державного бюджету України на 2019 рік.

2. При підготовці бюджету на 2020 рік передбачити створення окремого фонду фінансування лісового господарства на виконання Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017.

3. Розробити та прийняти Програму «Ліси України до 2030 року» на виконання Стратегічного плану ООН з лісів.

4. Розробити та затвердити комплексну програму розвитку деревообробної галузі на виконання Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017.

5. Враховуючи рішення Генеральної асамблеї ООН про проведення у 2019 році заходів до Всесвітнього дня лісі під гаслом «Ліс і освіта» збільшити у два рази замовлення на підготовку у закладах вищої освіти спеціалістів лісогосподарських та деревообробних спеціальностей. Зберегти лісові коледжі, як заклади технічної освіти, не допустити відтік молоді на заробітки в інші країни.

6. Розробити та затвердити комплексну програму розвитку мисливського господарства, охорони та збереження тваринного світу на основі кращих зразків та передового досвіду європейських країн.

Заступник Голови Державного агентстві лісових ресурсів Володимир Бондар наголосив на тому, що необхідно посилити інституційну спроможність лісового господарства шляхом створення нового центрального органу виконавчої влади з функцією формування та реалізації державної політики у сфері лісового господарства та деревообробної промисловості у вигляді окремого Міністерства лісового господарства та деревообробної промисловості. 

Він звернув увагу на те, що на сьогодні Держлісагентство не має права законодавчої ініціативи, щоб пришвидшити вирішення низки питань, зокрема, фахового розділення функцій господарювання та контролю, боротьби з незаконними рубками, всиханням лісів, створення ринку деревини та ін.

«Вже настав час порушити питання суб'єктності. Маючи окреме Міністерство, ми зможемо вивести лісову галузь на високий рівень», - зазначив Володимир Бондар.

За його словами, для швидкого вирішення, в тому числі законодавчим шляхом, всіх проблем у лісовій галузі необхідні три ключові речі – створення національної лісової політики, проведення національної інвентаризації лісів і належне фінансування всіх робіт в лісовому господарстві.

"Лише тоді ми зможемо працювати у напрямку збільшення лісистості України та розвитку української деревообробної промисловості. Цими питаннями має займатися окреме Міністерство лісового господарства та деревообробної промисловості», - сказав Володимир Бондар.

Окрім того, З’їзд вкотре звернувся до політичних партій та народних депутатів України. У проекті Звернення йдеться про те, що у лісовому господарстві, деревообробній промисловості працюють більше півмільйона працівників, і з членами сімей це становить майже мільйон виборців. Слід виважено підійти до вирішення проблем лісової галузі, вважати неприпустимим замість конкретних пропозицій займатись політичним піаром та нехтувати інтересами виборців, які працюють в лісовому господарстві.

Прес-служба Держлісагентства


Дата публікації: 15.03.2019   Кількість переглядів: 947
Державне підприємство "Калуське лісове господарство"
с. Вістова, Калуський район, вул, Мислівська 1
тел.: (03472) 93-3-81
e-mail: kalush@ifforestry.gov.ua
Розробка та підтримка