Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
"Калуське лісове господарство"
Головна
Прес-служба >>
ЗМІ про нас
Доступ до публічної інформації >>
Історія лісгоспу
Структура управління
Держзакупівлі
Напрямки діяльності >>
Продукція >>
Законодавство
Лісова сертифікація
Фотовернісаж
Контакти
Корисно знати
Профспілка


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів УкраїниІвано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарстваУкраїнський лісовод

Калуська районна державна адміністрація


Операція

Назад Назад

Операція

 

117.jpg123.jpg

   Як тільки починають відступати зимові холоди, першими вітають весняне пробудження природи ранньоквітучі дикорослі першоцвіти: підсніжники, білоцвіти, проліски, шафрани та інші. Ці ніжні, немов ожилі сніжинки, квіти, називають символами пробудження природи, відродження життя. Але, нажаль, багато з нас появу первоцвітів спостерігають на вулицях та ринках міст, де продаються ці рослини.  

   Важких непоправних втрат завдає масовий збір першоцвітів, що призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Цінні першоцвіти занесені до Червоної книги України і будь-який збір їх або пошкодження суворо заборонено.

   Проте, ця заборона  ігнорується відкрито і нахабно. Дільці, які наживаються на знищенні рідкісних і зникаючих рослин, повинні зрозуміти, що, добуваючи собі гроші, вони позбавляють своїх дітей і онуків можливості бачити цю красу в майбутньому.

   Відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослинного світу, занесених до Червоної книги України передбачено законами України «Про Червону книгу України» та «Про рослинний світ» і тягне за собою накладання штрафу.

   На виконання вимог Законів України та з метою збереження рідкісних та червонокнижних рослин в області проводиться  щорічна операція “Первоцвіт - 2016”, із залученням працівників державної лісової охорони, Національної поліції,  представників органів виконавчої влади,  а також засобів масової інформації та громадськості. У весняний період, будуть проводитись рейдові перевірки в місцях збору та збуту декоративних рослин. При виявленні порушень природоохоронного  законодавства складатимуться протоколи  про адміністративні правопорушення.

  Також інформуємо, що за порушення Порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу занесених до Червоної книги України, або таких, які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, передбачена відповідальність за статтею 88-1 КУпАП у вигляді штрафу на  суму від ста (1700 грн.) до двохсот п’ятнадцяти (3655 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої. За порушення чи погіршення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища,  що призвело до їх загибелі та пошкодження, накладається штраф за статтею 90 КупАП на громадян від двадцяти (340 грн.) до тридцяти (510 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від тридцяти (510 грн.) до п'ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

  Організатори операції “Первоцвіт-2016” свідомі, що одними заборонами першоцвіти не врятуєш і тому апелюють до екологічної свідомості громадян з проханням відмовитись від збирання та придбання рослин занесених до Червоної книги України.    

      Давайте охороняти навколишнє природне середовище  разом!

      Приєднуйтеся до операції “Первоцвіт-2016” заради збереження мальовничої української  природи.


Дата публікації: 18.02.2016   Кількість переглядів: 1742
Державне підприємство "Калуське лісове господарство"
с. Вістова, Калуський район, вул, Мислівська 1
тел.: (03472) 93-3-81
e-mail: kalush@ifforestry.gov.ua
Розробка та підтримка