Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
"Калуське лісове господарство"
Головна
Прес-служба >>
ЗМІ про нас
Доступ до публічної інформації >>
Історія лісгоспу
Структура управління
Інформація для громадськості
Напрямки діяльності >>
Продукція >>
Законодавство
Лісова сертифікація
Фотовернісаж
Контакти
Корисно знати
Профспілка


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів України



Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства



Український лісовод





Калуська районна державна адміністрація


Прес-конференція начальника управління

Назад Назад

Прес-конференція начальника управління

18 серпня цього року в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулась прес-конференція начальника управління Руслана Осташука.

Новопризначений керівник провів зустріч з журналістами, щоб розповісти про об'єктивні та суб'єктивні проблеми, які назріли в лісовому господарстві, а також відповісти на запитання журналістів, адже не секрет, що негатив, який супроводжує галузь, заважає ефективній роботі управління.

пк7

«Ми зустрілись, щоб знайти порозуміння між управлінням та представниками засобів масової інформації, тим самим зробити роботу управління більш відкритою для громадськості.

Замість того, щоб систематично роз'яснювати суспільству об'єктивні та суб'єктивні проблеми, які назріли в лісовому господарстві, ті, хто може і зобов'язаний це робити, зокрема ОУЛМГ, змушені тепер займати кругову оборону. І така собі порожнеча вмить заповнюється домислами, чутками, інсинуаціями. За умов загальної кризи в країні таке заповнення відбувається особливо швидко та набуває гострих форм», – переконаний Руслан Осташук.

Начальник управління згадав про інформацію, яка все частіше з’являється у пресі, про начебто безжальне вирубування карпатських лісів. Такі публікації  непокоять професіоналів-лісівників.

«Не правильно фотографувати будь-які вагони з лісом та називати його карпатським та ще й незаконно зрубаним. Адже безліч деревини просто транзитом проїжджає через Івано-Франківськ. Нагадаю, з 1 листопада 2015 року Прикарпаття не експортує смереку, а з 2016 року - не експортує сосну. Не варто фотографувати перший пень у лісі і називати його самовільно та незаконно зрубаним, не маючи при цьому коментарів від управління чи фахівців лісової галузі», –  наголосив Руслан Осташук.

Також начальник управління провів прес-конференцію з метою інформування громадськості про  підсумки роботи підприємств управління за перше півріччя 2017 року.

Руслан Осташук розповів журналістам, що підприємствами Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства за півроку роботи уже перевиконано запланований річний обсяг відтворення лісу. Повідомив про надважливе рішення щодо зупинення виписки суцільних рубок (окрім рубок головного користування).

У 2016 році суцільні рубки провели на 3,4 тис. га. Натомість, у 2017 цей показник становитиме 2,4 тис. га (що на тисячу гектарів менше).

У 2017 році суцільно-санітарні рубки зменшать на 80% (з 236 тис.куб.м. (показник 2016 року) до 49 тис.куб.м., більша частина з яких це залишок минулорічних нерозроблених суцільно-санітарних рубок).

Також Руслан Осташук повідомив, що за перше півріччя 2017 року виявлено і обліковано об’єми самовільних рубок в обсязі 759 м3, що завдали збитків на суму 4,3 млн. грн.Лісгоспами складено 265  протоколів про лісопорушення. 

«В цьому напрямку управління працює над відновленням рейдово-наглядових груп «ОСА», що складатимуться з працівників лісової охорони, правоохоронців та громадських активістів. До слова, приєднатись до наглядових рейдових груп можуть всі охочі. Окрім цього, ми уже встановлюємо камери спостереження, що транслюють зйомку он-лайн.

Такі камери працюють у Гринявському та Вигодському лісгоспах, а незабаром їх встановлять і у інших лісових господарствах. До слова, у Вигодському лісгоспі працюють шість камер спостереження, що контролюють перевезення деревини у лісових масивах на площі близько 60 тис.га», – ділиться Осташук Р.В.

Проблема всихання смерекових насаджень сьогодністоїть гостро. Вона актуальна для Прикарпаття. Адже 50% смерекових лісів України ростуть на Івано-Франківщині. Згідно з новими санітарними правилами суцільно-санітарні рубки зменшуються на 80%. Якщо своєчасно не провести рубку деревини, вона втрачає технічні властивості. А це проблема. Проте нові санітарні правила фактично унеможливлюють заготівлю деревинидо моменту її повного всихання.

Наприкінці Руслан Осташук розповів, що незабаром усі аукціони з продажу деревини відбуватимуться в електронній формі та відповів на всі запитання журналістів.

 

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ


Дата публікації: 21.08.2017   Кількість переглядів: 3528
Державне підприємство "Калуське лісове господарство"
с. Вістова, Калуський район, вул, Мислівська 1
тел.: (03472) 93-3-81
e-mail: kalush@ifforestry.gov.ua
Розробка та підтримка