Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
"Калуське лісове господарство"
Головна
Прес-служба >>
ЗМІ про нас
Доступ до публічної інформації >>
Історія лісгоспу
Структура управління
Держзакупівлі
Напрямки діяльності >>
Продукція >>
Законодавство
Лісова сертифікація >>
Фотовернісаж
Контакти
Корисно знати
Профспілка


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів УкраїниІвано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарстваУкраїнський лісовод

Калуська районна державна адміністрація


Нарада з Президентом України

Назад Назад

Нарада з Президентом України

Під головуванням Президента України Петра Порошенка 29 вересня в Івано-Франківську відбулась нарада з питань удосконалення державної політики у сфері лісового та мисливського господарства.

«Сьогодні нам потрібно об’єднати наш потенціал і сформувати чіткі і правильні рішення щодо захисту лісів України», - переконаний Петро Порошенко.

Перш за все глава держави нагадав, що підписав закон, який значно підсилює кримінальну відповідальність за незаконну вирубку дерев у лісах.

Також Президент наголосив на потребі неухильного дотримання законодавства при використаванні мисливської зброї та звернув увагу правоохоронців на неприпустимість використання такої зброї без відповідних ліцензій.

Глава держави переконаний, що стандарти лісової галузі мають бути єдиними для лісових господарств і інших відомств: Міністерства оборони, Міністерства аграрної політики та підприємств комунальної власності. Зокрема, Петро Порошенко наголосив на необхідності запровадження електронної системи обліку деревини у всіх без виключення лісових угіддях країни. Адже система дозволяє кожному громадянину України у будь-який момент в режимі он-лайн дізнатись про походження деревини.

До пріоритетних напрямків державної політики в сфері охорони навколишнього середовища сьогодні належить розвиток природно-заповідної справи. Зокрема, глава держави акцентував на проблемі плутанини меж заповідників і парків та закликав до спільної роботи над її вирішенням.

Окрім цього, Петро Порошенко наголосив на необхідності проаналізувати ефективність дії мораторію на вивіз лісу-кругляка. Адже переконаний, різкого розвитку українських деревообробних підприємств у зв’язку з запровадженням мораторію не відбулось.

DSC 8985

В свою чергу заступник голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар повідомив, що лісова галузь потребує системних змін і Держлісагентством проявлено ініціативу та розроблено проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року.

«Проект розроблено за участю представників Громадської ради, у тому числі як екологів, так і представників деревообробної промисловості, міжнародних експертів у лісовому господарстві. Таким чином, враховано точку зору різних зацікавлених сторін», - розповідає Володимир Бондар.

У проекті Стратегії представлено нову державну систему фінансово-економічного забезпечення ведення лісового господарства – утворення Лісового фінансового фонду.

Створення фонду дасть можливість своєчасно протидіяти спалахам шкідників і хвороб лісу, незаконним рубкам; попереджати стихійні лиха та їх наслідки; вести збалансоване лісове господарство на Півдні та Сході; провести лісову інвентаризацію та облік; займатися насіннєвою справою та вирощуванням посадкового матеріалу. На нараді Петро Порошенко підтримав запропоновану ідею та дав доручення разом Міністерством фінансів опрацювати зазначене питання.

Як було зазначено на нараді, у разі схвалення Стратегії вдасться:

• забезпечити сталий розвиток лісового господарства у повній відповідності до міжнародних зобов’язань України;

• створити дієву систему управління та контролю;

• забезпечити належне створення нових лісів та зберегти біорізноманіття;

• врегулювати ринок деревини та створити нові робочі місця;

• залучити  інвестиції у лісову галузь.

Дата публікації: 02.10.2017   Кількість переглядів: 357
Державне підприємство "Калуське лісове господарство"
с. Вістова, Калуський район, вул, Мислівська 1
тел.: (03472) 93-3-81
e-mail: kalush@ifforestry.gov.ua
Розробка та підтримка