Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
"Калуське лісове господарство"
Головна
Прес-служба >>
ЗМІ про нас
Доступ до публічної інформації >>
Історія лісгоспу
Структура управління
Держзакупівлі
Напрямки діяльності >>
Продукція >>
Законодавство
Лісова сертифікація >>
Фотовернісаж
Контакти
Корисно знати
Профспілка


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів УкраїниІвано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарстваУкраїнський лісовод

Калуська районна державна адміністрація


Відкриття криївки

Назад Назад

Відкриття криївки

10 вересня 2017 року у лісовому масиві Калуського лісництва, урочище "Підгірки" відбулося відкриття криївки, яку на початку червня цього року віднайшли активісти м. Калуша разом з КП "Память".
Під час проведення розкопок було встановлено, що в цій криївці 06 вересня 1945 року в бою з військами НКВД загинуло шестеро молодих бійців УПА. 
Історична криївка майже повністю розклалася, коли її відкопали дослідники. Через те, що криївка була підірвана зсередини, туди потрапили ґрунтові води і у підсумку деревина струхлявіла. На місці розкопок віднайшли друкарську машинку, чорнила, гільзи, кулі та навіть фрагменти зброї. Усе, що було знайдено в криївці, передаии до музею "Калуська в'язниця". 
Окрім самої криївки, у лісі неподалік неї  встановили пам’ятний хрест із граніту із викарбуваними іменами загиблих у 1945 році шістьох повстанців. Його висота понад два метри. За кількадесят метрів звідти облаштували ще і повстанське джерело.
Програма заходу розпочалась театральною постановкою "Життя за волю віддали..." за участю акторів народного театру "Легенда". Освячення пам"ятного знаку загиблим підпільникам та відновленої криївки і панахиди пам"яті провели священнослужителі міста та району.
До виступу було запрошено міського голову Ігоря Матвійчука, голову Всеукраїнського братства вояків ОУН-УПА Богдана Боровича, директора музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Ярослава Коретчука, громадського активіста Романа Даніва.
Представниками влади та громадськістю міста були покладені квіти до пам"ятного знаку загиблим українським повстанцям. Хвилиною мовчання, молитвою та військовим салютом присутні вшанували пам"ять загиблих героїв.
Це була значима і пам"ятна подія в історії нашого краю, адже відбудування криївки є важливим моментом для виховання патріотичного духу молоді. Це історичне місце стане одним із об"єктів туристичного маршруту міста Калуша.

Дата публікації: 11.09.2017   Кількість переглядів: 462
Державне підприємство "Калуське лісове господарство"
с. Вістова, Калуський район, вул, Мислівська 1
тел.: (03472) 93-3-81
e-mail: kalush@ifforestry.gov.ua
Розробка та підтримка