Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
"Калуське лісове господарство"
Головна
Прес-служба >>
ЗМІ про нас
Доступ до публічної інформації >>
Історія лісгоспу
Структура управління
Інформація для громадськості
Напрямки діяльності >>
Продукція >>
Законодавство
Лісова сертифікація
Фотовернісаж
Контакти
Корисно знати
Профспілка


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів України



Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства



Український лісовод





Калуська районна державна адміністрація


Публічний звіт голови Держагенства

Назад Назад

Публічний звіт голови Держагенства

 Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький презентував публічний звіт діяльності відомства за 2019 рік та  розповів  про досягнення за два місяці роботи на посаді та про подальші плани розвитку лісової галузі України на 2020 рік.

Про фінансовий стан держпідприємств розповів учора. Тепер про інші підсумки роботи Держлісагентства у 2019 році.

• Відтворено лісів на площі 42 тисячі га (у т.ч. нових лісів – 2,2 тисяч га). Це більше ніж площа суцільних зрубів (40,1 тис. га). Проблема у відсутності держпідтримки на роботи з лісорозведення.

• Обсяги та збитки від незаконних рубок протягом 2019 року критично зросли до показника 118 тис. куб. метрів і 814,2 млн гривень, майже в 7 разів. Найбільше таких випадків на Херсонщині та Харківщині. Низка керівників лісогосподарських підприємств Харківщини вже звільнені за допущення та приховування великих обсягів незаконних рубок. Правоохоронні органи займаються питанням притягнення їх до відповідальності.

• Обсяги всихання, зокрема через короїдів, зменшилися і становлять 270 тис. га. Однак, з’явилася нова проблема – Держпродспоживслужбою підтверджена поява небезпечного карантинного виду смарагдової ясеневої вузькотілої златки, яка є шкідником та заселяє дерева ясена без видимих ознак ослаблення, що прискорює їхнє відмирання. Уже введено карантин на території Біловодського лісомисливського господарства Луганської області. Зарегульованість вимог Санітарних правил в лісах України може призвести до швидкого розповсюдження цього шкідника та втрати ясеневих насаджень в Україні. Працюємо над цими питаннями вже зараз і скоро опублікуємо нові вимоги до проведення санітарних рубок- це важливо!

• Загальний обсяг реалізації деревини у круглому вигляді становив 12,9 млн кубометрів, що на 0,75 млн кубометрів менше ніж у 2018. На складах знаходилось більше 1 млн кубометрів лісопродукції. Найбільше залишків – це дров’яна деревина, яка має обмежений попит, зокрема і через низку дій та заходів попередніх урядів, що обмежили можливість перевезення дров залізничним транспортом. Ця деревина псується на складах. За нашими підрахунками, це завдало близько одного мільярда гривень збитків. Ми докладаємо зусиль для зміни ситуації.

Більш детально про діяльність Держлісагентства за 2019 рік можете прочитати у Публічному звіті https://drive.google.com/…/1UApjLM9DPt0MugIiiTWMbg4IXN…/view.

  Також він відповів на запитання  представників громадських організацій щодо кадрової політики в Закарпатській області, розблокування фінансування  та затвердження бюджетних програм,  боротьби з браконьєрством та реформування мисливської галузі,  механізму реалізації деревини.


Дата публікації: 06.03.2020   Кількість переглядів: 3379
Державне підприємство "Калуське лісове господарство"
с. Вістова, Калуський район, вул, Мислівська 1
тел.: (03472) 93-3-81
e-mail: kalush@ifforestry.gov.ua
Розробка та підтримка