Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
"Калуське лісове господарство"
Головна
Прес-служба >>
ЗМІ про нас
Доступ до публічної інформації >>
Історія лісгоспу
Структура управління
Держзакупівлі
Напрямки діяльності >>
Продукція >>
Законодавство
Лісова сертифікація FSC® (FSC-C138715) >>
Фотовернісаж
Контакти
Корисно знати
Профспілка


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів УкраїниІвано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарстваУкраїнський лісовод

Калуська районна державна адміністрація


Виїзна сесія депутатів обласної ради в ДП"Вигодський лісгосп"

Назад Назад

Виїзна сесія депутатів обласної ради в ДП"Вигодський лісгосп"

  21 жовтня на базі державного підприємства “Вигодське лісове господарство” в смт. Вигода Долинського району, відбулась десята сесія Івано-Франківської обласної ради. Говорили про актуальне та болюче – стан лісового господарства на Прикарпатті.
  Перед засіданням депутати відвідали  Шевченківське лісництво, де їм було показано як вирощується молодий ліс, продемонстровано автоматизовану систему крапельного зрошування. Перед присутніми виступив директор лісгоспу Матусевич О.Б., який розповів народним обранцям  про лісовий розсадник і продемонстрував посадковий матеріал із закритою кореневою системою. Відзначив їх високу приживлюваність - 97 %. Також  депутам була продемонстрована сучасна протипожежна лісова техніка та процес маркування деревини.

1

 

1

1

1

На виїзну сесію в рамках регіонального співробітництва завітали також голови Полтавської та Закарпатської обласних рад. Разом із депутатами вони засадили Алею соборності. Тож тепер про сесію нагадуватимуть ще й 25 кущів ялівцю.

1

Близько 12 години розпочалась сесія. На початку засідання керівництво області обмінялось із запрошеними гостями подарунками та підтвердили партнерські стосунки між Івано-Франківською, Закарпатською та Полтавською областями.

Приступивши до розгляду питань, спершу зареєстрували нового депутата Івано-Франківської обласної ради від партії УКРОП Миколу Йосиповича Сухоцького.

1

Опісля, начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Голубчак розповів про стан лісових ресурсів на території області. Зокрема зазначив, що експорт деревини припинений, окрім експорту сосни.

Також просив підтримки депутатів щодо звернення Асоціації деревообробників Прикарпаття спільно з управлінням до Держлісагенства з пропозицією створення нового ринку деревини, до якого мали б доступ усі учасники ринку.

«Наші підприємства області припинили експорт деревини повністю. Ми можемо з впевненістю сказати, що ми працюємо ефективно», - запевнив Голубчак О.І.

Чиновник торкнувся й теми звинувачень у незаконних рубках дерев.

За його словами, зараз у області 545 підприємств займаються лісозаготівлею та 1415 підприємств лісопереробною діяльністю.

А у 90-х їх було 25 і 30 відповідно, які займались деревообробкою. Найгірша ситуація з незаконною рубкою у Косівському районі, відкриті кримінальні провадження, у нас створені групи, що працюють над виявленням», - зазначив Олексій Іванович.

Також окреслив, як працюють у напрямку протидії несанкціонованих рубок, зокрема розповів, що на сайті управління з’являється та оновлюється інформація про стан лісу, відзначивши, що за останні кілька місяців встановлено більше 400 фактів незаконної вирубки лісу на суму близько 500 тисяч гривень.

Попередньо Олексій Голубчак повідомив представникам ЗМІ, що інформацію щодо вагонів з деревом можна отримати на станціях. За його словами вагони з лісом на залізничному вокзалі, фото яких періодично з’являються у соцмережах, це деревина, яка направляється до Надвірної і в напрямку Румунії.

У співдоповіді директор ДП "Вигодський лісгосп" Олександр Матусевич наголосив на малій кількості лісівників, яка припадає на великі території лісових угідь. Також відмітив велике значення необхідності будування лісових доріг та відтворення, оновлення мішаного лісу.

Заслухавши низку доповідей та поправок до проектів рішень депутати перейшли до затвердження обласної цільової програми розвитку лісового та мисливського господарства на 2017-2021 роки. Загалом на програму спрямують понад три мільйони гривень, левова частка коштів фінансуватиметься з державного бюджету.

1

 

 

 

Дата публікації: 26.10.2016   Кількість переглядів: 1506
Державне підприємство "Калуське лісове господарство"
с. Вістова, Калуський район, вул, Мислівська 1
тел.: (03472) 93-3-81
e-mail: kalush@ifforestry.gov.ua
Розробка та підтримка