Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
"Калуське лісове господарство"
Головна
Прес-служба >>
Доступ до публічної інформації >>
Історія лісгоспу
Структура управління
Держзакупівлі
Напрямки діяльності >>
Лісогосподарська діяльність
Охорона та захист лісу
Лісокультурна діяльність
Шкільні лісництва
Фінансово-економічні показники
Рекреація
Природно-заповідний фонд
Нотатки мисливця
Продукція >>
Законодавство
Лісова сертифікація FSC® (FSC-C138715) >>
Фотовернісаж
Контакти
Корисно знати
Профспілка


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів УкраїниІвано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарстваУкраїнський лісовод

Калуська районна державна адміністрація


Охорона праці

 

ОП 4.jpg

    Законодавство України про охорону праці становить систему взаємопов’язаних законодавчих і нормативно-правових актів, що регулюють правові відносини  в сфері реалізації державної політики стосовно правових, соціально - економічних, професійних, лікувальних  заходів та засобів, спрямованих на  збереження здоров’я і працездатності  людини  в процесі  роботи.

      У 2015 році по ДП «Калуський лісгосп» стався один нещасний випадок виробничого характеру. Дорожньо-транспортних пригод з транспортними засобами підприємства не було. За цей же період не виникало загорань, пожеж в спорудах, адміністративних будівлях по підрозділах підприємства. 

   Кожен рік по підприємству видається наказ про проведення курсового навчання з питань охорони праці і проводиться перевірка знань з питань охорони праці. Відповідно до положення «Про оперативний, адміністративно-громадський контроль» по ДП «Калуський лісгосп» проводиться оперативний адміністративно-громадський контроль 3-го рівня. Службою охорони праці в 2015 році було зроблено 48 приписів і виявлено 251 порушення нормативно правових актів з охорони праці. За порушення нормативних актів з охорони праці  трьох осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.                        

На забезпечення вимог безпеки по охороні праці виділяються достатні кошти, що відповідає нормативним вимогам (0,5 % фонду оплати праці). Так в 2015 році загальні витрати становили 117,4 тис. грн, в тому числі на проведення навчання з охорони праці – 7000 грн., забезпечення працівників спецодягом, взуттям та засобами індивідуального захисту відповідно до встановлених норм – 9500 гривень, проведення обов’язкового попереднього, періодичного і позапланового медичного огляду працівників, зайнятих на важких роботах, роботах з небезпечними чи шкідливими умовами праці – 4000 грн. Проведено атестацію чотирьох робочих місць за умовами праці.

Питання охорони праці регулярно розглядаються на засіданнях комісії та профкому ДП «Калуський лісгосп». Періодично проводяться виїзні семінар-наради по охороні праці.

ОП.jpg

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також для того, як створення й просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. 

Девіз Всесвітнього Дня охорони праці у 2016 році «Стрес на робочому місці: колективний виклик».  Міжнародна організація здоров’я (ВООЗ) (World Health Organisation) відносить стрес до основних хвороб, небезпечних для здоров'я людини у XXI  столітті. Проблема стресу існує в багатьох країнах. Так, у Сполучених Штатах Америки 20% збитків, які виникають від плинності персоналу, прогулів, падіння продуктивності праці, породжені професійними неврозами і стресами. Американці наводять цифри збитків від стресових факторів: 500 мільйонів доларів на рік. 33% канадських працівників повідомили, що їм доводилося брати відгули за власний рахунок, оскільки вони відчувати себе виснаженими.

Тривожний показник сьогодення: більш ніж на 90% працівників визнають, що їх психологічний стан визначають саме результати роботи, а не внутрішні ресурси, такі як, наприклад, впевненість в собі.

За даними досліджень страхової компанії St.Paul Fire and Marine Insurance Co,  проблеми на роботі викликають захворювання частіше, ніж будь-які інші стресові фактори, такі як фінансові або сімейні проблеми. Стресовий вплив може стати і у багатьох випадках стає причинами виникнення небезпечних ситуацій, аварій і нещасних випадків на виробництві.

Як сформувати культуру управління стресом на робочому місці, чи потрібно боротися з ним, як мінімізувати його вплив, як створити сприятливі умови праці на робочому місці - відповіді на ці та інші запитання будуть сформульовані під час заходів з відзначення Всесвітнього дня охорони праці у цьому році. 

Здоров’я наших працівників – це основне завдання адміністрації і профспілкового комітету нашого підприємства. Здорові люди - багата Держава.

На підприємстві розроблені та здійснюються Заходи спрямовані на виконання галузевої Програми забезпечення пожежної безпеки на 2013-2016 роки.

В серпні 2016 року в обласному управлінні лісового та мисливського господарства на базі ДП "Брошнівський лісгосп» наші лісоруби будуть демонструвати свою вправність у володінні бензопилою та доводити, що саме вони гідні називатися найкращими. Обласні змагання вальників лісу проводяться Івано-Франківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, за підтримки Товариства лісівників України та за ініціативою Державного агентства лісових ресурсів України. На змагання будуть запрошені представники преси, телебачення та дилери найвідоміших фірм, виробників інструментів для заготівлі лісу та догляду за ним. Учасники будуть змагатися у звалюванні дерева, обрізанні сучків, монтажі нового ланцюга, розкряжуванні стовбура комбінованим різом та на точність. Оскільки професія вальника лісу важка і небезпечна, тому основна мета змагань – популяризувати цю професію, донести до громадськості її важливість. Переможців нагородили грамотами, цінними подарунками і грошовими преміями. Переможці змагань представляли Івано-Франківщину на республіканських змаганнях.

План санітарно-оздоровчих заходів на І квартал 2016 року

План санітарно-оздоровчих заходів на ІI квартал 2016 року

План санітарно-оздоровчих заходів на ІII квартал 2016 року

Державне підприємство "Калуське лісове господарство"
с. Вістова, Калуський район, вул, Мислівська 1
тел.: (03472) 93-3-81
e-mail: kalush@ifforestry.gov.ua
Розробка та підтримка